Seksualne sekrety królów Polski cz.2

Seksualne sekrety polskich władców cieszą się sporym zainteresowaniem. Warto wiedzieć, o jakich dewiacjach huczało na dworze kilkaset lat temu. Nic nie umknęło czujnym oczom kronikarzy – w dużej mierze to właśnie dzięki nim znane są wstydliwe oraz pikantne szczegóły z życia najpotężniejszych postaci w historii naszego kraju.

August II Mocny był uzależniony od seksu

August II Mocny był mężczyzną heteroseksualnym, jednak borykał się on z uzależnieniem od seksu. Oczywiście miał on żonę, a także mnóstwo kochanek z różnych części świata. Warto wspomnieć, że pochodziły one z odmiennych warstw społecznych. Mocny był łasy na kobiece wdzięki, więc pochodzenie nie miało do niego większego znaczenia. Mówi się, że podczas miłosnych uciech udało mu się spłodzić aż 355 potomków.

Kazimierz Wielki był bigamistą

Kolejną postacią, o której nie można nie wspomnieć jest Kazimierz Wielki. Trzeba wiedzieć, że były on bigamistą – posiadał aż cztery żony. Władca dopuścił się również gwałtu na dwórce Klarze. Podobno pomogła mu w tym siostra Elżbieta Łokietkówna, która została za to ukarana ucięciem czterech palców. Nie oznacza to jednak tego, że cierpienie zostało wynagrodzone Klarze. Wręcz przeciwnie – została ona dotkliwie ukarana. Rodzinę dwórki zamordowano, a dziewczynie odcięto noc, wargi oraz ręce. Oczywiście zbrodnia została wykonana na zlecenie króla i jego siostry.

Bolesław Chrobry zgwałcił ruską księżniczkę

Mogłoby się wydawać, że Bolesław Chrobry był jednym z nielicznych władców, który nie dopuścił się seksualnych skandalów. Nic bardziej mylnego! Ruska księżniczka Przecława Włodzimierzówna, która nie oddała Chrobremu swojej ręki, a tym samym odmówiła małżeństwa, szybko tego pożałowała. Została ona uprowadzona i osadzona w roli łupu wojennego. Po przybyciu do Polski została zgwałcona przez króla. Zemsta miała na celu upokorzenie kobiety, ponieważ w tamtych czasach gwałt stanowił wyższy stopień upodlenia niż zabójstwo.