Najwięksi polscy przestępcy XX wieku

Jacy byli najgroźniejsi przestępcy poprzedniego wieku w naszym kraju. Ich historie są z jednej strony straszne, a z drugiej bardzo interesujące.

Zapraszamy do lektury wpisu o największych przestępcach XX wieku w Polsce.

Ryszard Bogucki

Ryszard Bogucki to polski gangster, który w 1999 roku zabił Andrzeja Kolikowskiego, czyli słynnego Pershinga. Jest także podejrzany o zabójstwo generała Marka Papały, Został skazany na łączną karę pozbawienia wolności na 25 lat.

Tutaj więcej o przestępcy i biznesmenie Ryszardzie Boguckim.

Paweł Alojzy Tuchlin „Skorpion”

Skorpion zabił 9 kobiet za pomocą młotka. Usiłował popełnić także 11 kolejnych morderstw. Został zatrzymany w związku z podejrzeniem o kradzież, a podczas przeszukania jego gospodarstwa znaleziono młotek, którym dokonywał zbrodni. Tuchlin twierdził, że kiedy zabija, czuje się lepiej. Otrzymał wyrok kary śmierci poprzez powieszenie w 1987 roku.

Władysław Mazurkiewicz

Władysław Mazurkiewicz zabijał mężczyzn żydowskiego pochodzenia w czasie II wojny światowej. Morderstw dokonywał poprzez trucie cyjankiem, strzał z pistoletu lub zalewanie ofiar betonem. Nazywano go Krakowskim Upiorem, a także Eleganckim Mordercą, ponieważ zawsze pachniał perfumami i był nienagannie ubrany.

Zdzisław Marchwicki

Znany Wampirem z Zagłębia Zdzisław Marchwicki zamordował 14 kobiet i usiłował zabić kolejnych 7. Atakował swoje ofiary śledząc je, podbiegając od tyłu i atakując tępym narzędziem. Śledczy musieli odnaleźć sprawcę za wszelką cenę, ponieważ jedną z ofiar Marchwickiego była bratanica Edwarda Gierka.

Joachim Knychała

Wampir z Bytomia lub Frankenstein dopuszczał się brutalnych ataków na kobiety, a 5 zabił. Jako dziecko był upokarzany przez matkę i babkę, co prawdopodobnie wywołało u niego awersję do kobiet. Przyznał, że morderca Zdzisław Marchwicki był dla niego inspiracją. Knychała był żonaty i miał dziecko. Ofiary często były przez niego gwałcone, co po ujawnieniu zbrodni usiłował zataić przed żoną.