Łóżko młodzieżowe – funkcjonalność i wygoda na pierwszym miejscu

Urządzacie wspólnie pokój młodzieżowy, a ciebie gust nastolatka lub nastolatki niezmiennie zaskakuje? Zanim zaczniesz przekonywać dziecko do zmiany zdania, przypomnij sobie, że to ono ma mieszkać w tym pokoju. Jest jednak mebel, którego jakość, styl i wygoda powinny być poza dyskusją — łóżko. 

Funkcjonalne łóżka młodzieżowe — kontynentalne,  z pojemnikiem na pościel

Łóżka piętrowe to jedna z propozycji, która naturalnie kojarzy się jako dziecięco-młodzieżowa. Podobnie jak łóżka młodzieżowe rozkładane. Trzeba jednak przyznać, że często, szczególnie ta druga propozycja, nie należała do najwygodniejszych, a okres nastoletni to przecież czas dynamicznych zmian w organizmie, szybkiego wzrostu, ale i burzy hormonów. To wszystko sprawia, że sen i dobry wypoczynek są ważniejsze niż wcześniej. Dlatego też w pierwszej kolejności warto wyposażyć pokój młodzieżowy w dobrej jakości łóżko. Wygodne łóżko młodzieżowe może stać się prawdziwym gamechangerem w życiu twojego dziecka, zapewnić mu wartościowy wypoczynek, a jednocześnie być atrakcyjnym elementem wyposażenia.

Do pokoju młodzieżowego z reguły zmieścić się musi sporo: łóżko, biblioteczka, szafa, biurko z regałami. Dlatego też od łóżka młodzieżowego oczekiwać można również wysokiego poziomu funkcjonalności. Powinno być ono kompaktowe w swojej formie, a jednocześnie wygodne. Dobrym rozwiązaniem są łóżka młodzieżowe z pojemnikiem na pościel, które pozwalają zaoszczędzić dodatkowe miejsce, a z łóżka w ciągu dnia uczynić przestrzeń do wypoczynku.

Jakie powinno być idealne łóżko młodzieżowe?

Łóżka młodzieżowe dostępne są w bardzo wielu wersjach, warto więc przede wszystkim skupić się na ich odpowiednim dobraniu do potrzeb nastolatka:

  • do pokoju dziecka, nastolatka najczęściej wybieramy łóżka pojedyncze, ale mogą mieć one nieco większe, niż przeciętne wymiary: 80 x 200, 90 x 200, 100 x 200, 120 x 200,
  • nowoczesne łóżka młodzieżowe mogą mieć postać łóżka kontynentalnego, a więc wyposażonego w idealnie dopasowany materac; to bardzo wygodne rozwiązanie, tym bardziej że możesz liczyć np. na materace siedmiostrefowe, o odpowiedniej miękkości, dopasowujące się do kształtów ciała; dla zmieniającego się dynamicznie dziecięcego ciała takie łóżko może stanowić ogromną różnicę,
  • młodzieżowe łóżko tapicerowane sprawdzić się w eleganckim pokoju, jak i przestrzeni urządzonej bardziej nowocześnie; pasować będzie do pokoju chłopaka, a także dziewczyny; na etapie zamówienia masz do wyboru różnorodne tkaniny (w tym te o dodatkowych właściwościach hydrofobowych, odpornych na mechacenie się, blaknięcie, rozdzieranie), więc bez problemu dobierzecie wspólnie optymalny kolor,
  • łóżko pojedyncze oprócz pojemnika do przechowywania pościeli może być wyposażone w wysoki, tapicerowany zagłówek, który jeszcze bardziej podnosi komfort wypoczynku, sprawia, że łóżko idealnie sprawdza się podczas czytania, oglądania telewizji, a nawet gamingu.

Na co zwrócić szczególną uwagę, wybierając łóżko młodzieżowe rozkładane, kontynentalne?

Niezależnie od tego, jak urządzasz pokój dziecięcy czy młodzieżowy, na jaką estetykę się godzisz, łóżko dla dziecka powinno być przede wszystkim wygodne, wykonane z największą dbałością o detale. Dobrze, aby było jednocześnie także wytrzymałe, szczególnie jeśli służyć ma nie tylko za przestrzeń do snu, lecz także wypoczynku w ciągu dnia. Komfort snu, jaki zapewnia łóżko, powinien być na pierwszym miejscu, dlatego warto upewnić się, że kupujesz mebel z wygodnym materacem, rama łóżka jest stabilna i trwała, a zagłówek miękki i zachęcający do wypoczynku.