Wielcy współczesności

Oto ludzie, którzy wpłynęli na wygląd współczesnego świata.

[wp_campaign_2]

– podczas bitwy pod Stalingradem zasłynął Zajcew, snajper, który podczas całej wojny miał zastrzelić 250-400 Niemców. A w ciągu pierwszych 10 dni w Stalingradzie jego kule trafiły 40 Niemców.

– po Niemieckiej kapitulacji do Rosji trafiło wielu jeńców. ZSRR nie było do tego przygotowane, dlatego też w obozach były znikome ilości jedzenia. W niektórych Rosjanie wyrzucali z ciężarówki zgniłą kapustę, o którą bili się więzieni. Zdarzało się, że jeńcy jedli tzw. „wielbłądzie mięso”, czyli płaty wykrojone z ludzkich ciał.

– George Patton: „Jedna uwaga, kto jest taki dobry jak ja? Nie znam nikogo takiego”

– Patton wierzył w reinkarnację. Uważał, że w każdym poprzednim wcieleniu był wojownikiem. Podczas kampanii w Afryce jeden z oficerów powiedział: „Żyjąc w XIX stuleciu, byłby pan marszałkiem Napoleona”. Patton odpowiedział: „Ależ byłem”

– Pattona nazywano „Old Blood and Guts” czyli „Stara krew i flaki”, później nazywano go „General Foot-in-the-Mouth”, czyli „Generał Morda w Kubeł”

– Po wojnie Patton był nadal przeciwny ZSRR. Pewnego razu przez tłumacza zaproponowano mu napicie się z sowieckim generałem. Patton odpowiedział: „Powiedz temu ruskiemu skurwielowi, że uważam go za wroga, a raczej poderżnę sobie gardło, niż napiję się z wrogiem”

– Harry S. Truman to były prezydent USA.  Ciekawostką jest, że „S” w jego nazwisku nic nie znaczy. Był to pomysł matki, ponieważ jeden z dziadków miał na imię Shippe a drugi Solomon. Stąd też matka poszła na kompromis i zostawiła tylko literę „S”

– Truman miał bardzo słaby wzrok, dlatego też by dostać się do armii podczas I wojny światowej nauczył się na pamięć tablicy okulistycznej.

Na podstawie:

J. Cummins, Najwięksi rywale w historii, Warszawa 2010

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 2.0/10 (1 vote cast)
Wielcy współczesności, 2.0 out of 10 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.