Spotkanie z autorem „Sagi Siedmiogrodzkiej”

Zapraszamy na spotkanie z Krzysztofem Jagielskim, autorem „Sagi Siedmiogrodzkiej”.
29.12.2012, g. 16.30, Książnica Pomorska, Sala Stefana Flukowskiego, ul. Podgórna 15/16, Szczecin
Fragmenty powieści przeczyta Stanisław Heropolitański.
Wstęp wolny.

Od Autora:
Niewiele zapisów wydarzeń z okresu księstwa, a potem Królestwa Węgier jedenastego wieku się zachowało. Zacząłem zbierać materiały do mojej książki wtedy, kiedy nie było jeszcze personal computers, a pomysłodawca Wikipedii nie wpadł jeszcze na ten genialny koncept. Należało więc „pogrzebać” w księgach. O doskonałym dziele historyka węgierskiego György Györffy „Święty Stefan I Król Węgier” nie miałem pojęcia. A gdy na moim biurku już stał komputer, rozwijały się strony Wikipedii, a książkę autorstwa György Györffy przetłumaczono na język polski, okazało się, że niewiele poszerza to moją wiedzę o wydarzeniach i ludziach jedenastowiecznych Węgier. Co gorsza, wiele niejasności i sprzecznych opisów tamtych czasów zmuszało mnie jako autora do detektywistycznej pracy, by uporządkować logicznie moją autorską fantazję. Jeśli fantazja może być logiczna!
Historykom chciałbym wyjaśnić, że jest to powieść, a nie dzieło historyczne. Książka ta jest zapisem mojej wyobraźni. Zżyłem się z jej bohaterami, z którymi doprawdy ciężko mi się rozstać.

O Autorze:
Życiorys Krzysztofa Jagielskiego jest niezwykle bogaty. Autor przeżył II wojnę światową i Powstanie Warszawskie. Działacz „Solidarności”, aresztowany przez Służbę Bezpieczeństwa. W 1983 roku wraz z żoną Węgierką i synami wyemigrował do Berlina Zachodniego. Autor książki o NSZZ „Solidarność” w Szczecinie, czytanej w Radiu Wolna Europa, oraz opowiadań zebranych w tomie „Karczma pod Krzywym Ryjem”. Członek Związku Pisarzy Polskich na Obczyźnie w Londynie.

Książkę polecają:
wSzczecinie.pl
Fabryka Historii
Nieznana Historia

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.0/10 (2 votes cast)
Spotkanie z autorem "Sagi Siedmiogrodzkiej", 6.0 out of 10 based on 2 ratings

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.