Sekretne życie Rudolfa Hessa

Sekretne życie Rudolfa Hessa

Stephen McGinty
Sekretne życie Rudolfa Hessa
przeł.: Łukasz Müller
„Ostatnie słowo w sprawie jednej z największych tajemnic
II wojny światowej”
„Daily Mail”
„Mein Führer, kiedy otrzymasz ten list, będę w Anglii” – tak  zaczyna się depesza, która 11 maja 1940 roku trafiła w ręce  zaskoczonego Adolfa Hitlera. Ostatnie słowa miały uspokoić  przywódcę III Rzeszy: „zawsze będziesz mógł wszystkiemu  zaprzeczyć. Po prostu powiesz, że zwariowałem”.
Autorem tej wiadomości był zastępca Hitlera – RUDOLF  HESS, który dzień wcześniej usiadł za sterami  messerschmitta i odleciał do Wielkiej Brytanii.
Ucieczka Hessa to jedna z największych tajemnic II wojny światowej. Dziennikarz Stephen McGinty postanowił rozszyfrować sekret Hessa  i dowiedzieć się, jak wyglądał jego pobyt w Wielkiej Brytanii. Przez  trzynaście miesięcy brytyjski wywiad próbował złamać człowieka, który znał  najpilniej strzeżone tajemnice III Rzeszy.
Czego się dowiedzieli?
Czemu uwięziony Hess próbował popełnić samobójstwo?
Jaki był prawdziwy cel jego wyprawy?
Kim był Hess – szaleńcem, zdrajcą czy autorem realnego planu, który mógł  zmienić losy wojny?
Stephen McGinty dotarł do niepublikowanych wcześniej materiałów, takich  jak listy nazisty do rodziny, propozycje kierowane do rządu w Londynie  i przede wszystkim stenogramy rozmów Hessa i przesłuchujących go  oficerów wywiadu.
Ta książka odkryje przed wami prawdę o jednym z ostatnich wielkich  sekretów XX wieku.

Sekretne życie Rudolfa Hessa

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Ciekawe? Podziel się!
 • Wykop
 • Facebook
 • Twitter
 • Google Bookmarks
 • Google Buzz

RelatedPost

5 thoughts on “Sekretne życie Rudolfa Hessa

 1. Bardzo fajna książka o jednaj z najbardziej kontrowersyjnych i nigdy do końca nie wyjaśnionych zagadek XX WIEKU. POZDRAWIAM.
  Bardzo fajny blog.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 2. Jestem pewien, że najciekawsze "historie" związane z drugą Wojną Światową zostały przemilczane, bądź zatuszowane przez odpowiednie Państwa czy organizacje. Nie wierzę w historię "obajwioną" dla szaraczków. Pozdr.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 3. Ostatnio sporo ciekawych programów, również dotyczących historii II Rzesza oglądam na TV Historia – niesamowite i zapewne takie, które nigdy nie zostaną wyjaśnione historie. Ostatnio o śmierci Hitlera i Ewy Braun. Jaka jest prawda, jak to wyglądało rzeczywiście, czy Ewa Braun również zginęła, tego nie dowiemy się pewnie nigdy.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 4. Niestety, ludzie od dawien dawna praktykowali przeróżne sposoby zadawania innym cierpienia, wyżynania siebie nawzajem. Skąd się to w człowieku pojawia, taki dziki instynkt, trudno powiedzieć …

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 5. Mein Führer, kiedy otrzymasz ten list, będę w Anglii” – tak zaczyna się depesza, która 11 maja 1940 roku powinno być 1941

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.