Rocznica Powstania Warszawskiego

Z okazji zbliżającej się rocznicy Powstania Warszawskiego organizowane są rożne ciekawe akcje. Oto dwie z nich, w których mogą wziąć udział Warszawiacy.

W związku ze zbliżającymi się obchodami 67 rocznicy Powstania Warszawskiego serwis geolokalizacyjny Lokter przygotował dwie akcje upamiętniające wydarzenia z 1944 roku.

1 sierpnia o godzinie 17.00 można wziąć udział w utworzonej przez Loktera misji „Godzina W – Pamiętamy”. Żeby ukończyć misję nie trzeba mieć iPhona lub Androida, wystarczy zwykła przeglądarka. Użytkownicy, którzy wykonają „czekin” w dowolnym miejscu w okolicach godziny 17.00 dostaną pamiątkową wirtualną odznakę. Będzie to nowoczesna forma upamiętnienia wybuchu Powstania Warszawskiego. Szczegóły na: http://lokter.pl/quests/56 lub http://blog.lokter.pl/.

Druga akcja to gra miejska „Dostarcz list z Małym Powstańcem”, która rusza 27 sierpnia. Gra będzie polegała na wykonaniu na terenie Warszawy misji związanych z działalnością młodych Powstańców. Dla najlepszych przewidziane są nagrody: książki Normana Daviesa „Powstanie ‘44” i gry planszowe „Mali Powstańcy”. Lokter.pl przygotowuje grę miejską razem z Miastem Stołecznym Warszawa i z Muzeum Powstania Warszawskiego.

Happening uliczny z okazji Powstania Warszawskiego

Agencja komunikacji Hypermedia Isobar we współpracy z Posterscope – specjalistą do spraw komunikacji OOH, zaplanowały i zrealizują projekt graffiti ulicznego, którego celem jest upamiętnienie Powstania Warszawskiego.
W poniedziałek 1 sierpnia, w dniu 67 rocznicy Powstania Warszawskiego, symboliczne ‘’Syrenki’’ będą malowane w 6 lokalizacjach stolicy, czyli :
– na skrzyżowaniu Marszałkowska/Świętokrzyska
– na Dworcu Centralnym
– na terenie Królikarni
– w Wilanowie
– przy wejściu do Ratusza Bemowo
– przed siedzibą ITI
 
W Warszawie powstanie 6 graffiti chodnikowych z ‘’Syrenką’’. Jedno z nich stworzymy w poniedziałek rano (godz. 8.00) przy stacji metra Świętokrzyska (wejście od ul. Marszałkowskiej). Do uczestnictwa w tym happeningu zapraszamy wszystkich Warszawiaków.

Pierwsi uczestnicy happeningu otrzymają od nas unikatowe t-shirty upamiętniające akcję. Opis wydarzenia, w formie reportażu oraz zdjęcia ze wszystkich lokalizacji zamieścimy na naszych stronach internetowych oraz na Facebooku. Mamy nadzieję, że podczas godziny ‘’W’’ kilka osób zatrzyma się tam i minutą ciszy uczci poległych w Powstaniu Warszawskim.
Syrenka_male
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.0/10 (1 vote cast)
Rocznica Powstania Warszawskiego, 7.0 out of 10 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.