Najwięksi zbrodniarze

Krótkie notki o największych zbrodniarzach w historii.

Kaligula (12-41r), cesarz rzymski

– lubił podczas kolacji przyglądać się powolnym torturom ludzi

– jako nastolatek miał kazirodczy romans ze swoimi siostrami

– pewnego dnia ciężko zachorował. Po powrocie do zdrowia stwierdził: „Tak naprawdę nie byłem chory. Po prostu odrodziłem się jako bóg”

– pił perły, a także lubił się tarzać w złocie

– obowiązujące prawo było pretekstem do torturowania ludzi. Kaligula żądał aby rodzina oglądała mękę skazanego. Pewnego razu ojciec ofiary był zbyt słaby, aby dostać się na miejsce tortur, to cesarz posłał po niego lektykę.

– jego ulubiony koń – Incinatus – został mianowany konsulem. Dostał także marmurową stajnię i funkcję kapłana cesarskiej świątyni. Jednak nie jest to potwierdzone w żadnym źródle.

– otworzył w pałacu dom publiczny, a senatorowie byli zmuszeni płacić za wejście do niego 1000 sztuk złota. Oprócz tego musieli uczestniczyć w odbywających się tam orgiach, a ich matki i córki zostawały prostytutkami.

– to nie jedyne z upokorzeń senatorów. Co niektórzy byli zapraszani na kolację do cesarza, który ich nie wpuszczał do środka. Kaligula przyjmował tylko ich żony, później komentując ich walory seksualne przed resztą gości.

– cesarz wybierając się na przejażdżkę rydwanem musiał mieć towarzystwo wysokich urzędników. Z tym, że oni biegli obok pojazdu Kaliguli.

– podczas wojny z Germanią do niewoli dostało się około tysiąca przeciwników. Trzystu z nich zabrał do Rzymu, a 700 ustawił w rzędzie. Zarówno pierwsza i ostatnia osoba była łysa. Cesarz nakazał zabić ludzi od łysiny do łysiny.

– ustawił wojsko nad brzegiem morza i wydał rozkaz ataku. Legiony rzymskie musiały atakować wodę, a następnie zbierać muszle jako łupy wojenne. Miała to być zemsta na bogu mórz Neptunie.

– lubił przebierać się za boginie (Diana, Wenus) a także półbogów (Herkules)

– w 40r zdecydował się przemienić w boga. Dlatego też sprowadził magów, którzy stworzyli wokół niego odpowiedni krąg i rzucali czary w wielu językach. Całość działań trwała kilka tygodni.

Neron (37-68r), cesarz rzymski

– przebrany za niewolnika wraz ze swoimi towarzyszami przebywał w domach publicznych, a także rabował przechodniów

– zaaranżował zabójstwo swojej matki Agrypiny. Kobieta widząc przyszłych morderców odkryła brzuch chcąc, by zostało przebite łono, które wydało na świat Nerona. Ciało Agrypiny zostało przyniesione do cesarza, a on wraz innymi ludźmi komentował piękno jej ciała.

– ukazywał potęgę sikając na posąg syryjskiej bogini Atargatis, którą wcześniej czcił.

– prześladował chrześcijan nakazując torturowanie ich, przebieranie w zwierzęce skóry, szczucie psami. Dużo wyznawców Chrystusa zostało ukrzyżowanych czy też spalonych. Paleni chrześcijanie rozświetlali wieczorami pałacowe ogrody

– w ataku złości zabił swą żonę Poppeę. Neronowi brak było żony, dlatego też znalazł chłopca Sporusa, który w jego mniemaniu był podobny do Poppei. Wykastrował go, przebrał i umalował na podobieństwo zmarłej. Nie zapomniał także o wzięciu z nim ślubu.

– z upływem czasu stawał się coraz bardziej perwersyjny. Przebierał się w skórę zwierząt, aby wyskoczyć z klatki i atakować genitalia zarówno kobiet jak i mężczyzn, którzy byli przywiązani do pali.

– został zapamiętany przez lud Rzymski jako organizator igrzysk i zabaw. Długo po jego śmierci na jego grobie można było znaleźć kwiaty.

Attyla (406-453r), wódz plemienia Hunów

– o jego plemieniu krążyły plotki, że Hunowie przygotowywali strzały zanurzając je w ugotowanych ludzkich embrionach, pili krew kobiet, a ich przodkami były duchy pustyni

– posądzany był o kanibalizm. Miał zjeść swoich dwóch synów, których wcześniej przygotowała żona piekąc ich w miodzie. Jednak informacje te nie są potwierdzone.

– po bitwie na Polach Katalaunijskich, z jego rozkazu 200 młodych dziewic umarło straszną śmiercią. Były one rozrywane końmi, a ich kości zgniatane kołami wozów. To co zostało z ich ciał zostało rzucone psom na pożarcie.

Vlad Tepes „Drakula” (1431-1476r), hospodar wołoski

– jego przydomek to także „Palownik” (Drakula pochodzi od jego ojca, znanego jako Vlad Dracul, co znaczy diabeł)

– egzekucja wbijania na pal wyglądała w ten sposób. Rozszerzone nogi ofiary były przywiązane do konia, a pal o wymiarach 2-2,6m długości i średnicy ok. 21cm był powoli wbijany w ciało. Szpic nie mógł być zbyt ostry, bo osoba potraktowana w ten sposób zbyt szybko umierała. Pal wchodził między pośladki ostatecznie wychodząc ustami. Czasami oszczędzano cierpień po prostu przebijając klatkę piersiową lub żołądek. Po nabiciu pal wkopywano w ziemię, a osoba na nim umierała nawet i kilka dni. Te okrutne narzędzia mordu były wystawiane przed miastami, aby cudzoziemcy mieli się czego obawiać.

– Vlad także gotował swoich przeciwników.

– pewnego dnia zaprosił biednych ludzi (włóczędzy, kalecy) na wielką ucztę. Po zjedzeniu przez nich dużych ilości jedzenia Vlad Tepes zapytał czego jeszcze potrzebują, a następnie dodał, że uwolni ich od trosk tego świata. Sala w której przebywali została zabita deskami a następnie podpalona. Później tłumaczył się, że nakazał to by „ludzie ci nie stanowili już dla nikogo dodatkowego ciężaru”

– na głównym placu swej stolicy ustawił złoty puchar, z którego każdy mógł korzystać, ale beż możliwości zabrania go z miejsca. Puchar był tam do końca jego panowania.

– tureccy emisariusze nie zdjęli przed nim swoich turbanów. Vlad wziął to za obrazę i kazał im przybić turbany gwoździami do głów.

 

Elżbieta Batory (1560-1614), księżna węgierska, siostrzenica Stefana Batorego

– porywała młode kobiety, aby je zabijać (torturowała je osobiście). Uważała, że zabierając komuś krew odbiera się także jego siły witalne. Miało to zapewnić Elżbiecie wieczną młodość i piękno.

– pewną dziewczynę ugryzła w policzek, następnie wyrwała kawałek ciała z ramienia, kończąc na wgryzaniu się w piersi.

– szczątki ofiar wyrzucała podczas jazdy ze swojego powozu.

– prowadziła rejestr swoich zabójstw. Wynosił on 650 osób.

– została zamurowana w komnacie swojego zamku. Według legendy umarła z powodu braku dziewiczej krwi

 

Ilse Koch (1906-1967), komendantka obozu koncentracyjnego w Buchenwaldzie

– nazywana suką z Buchenwaldu

– nakazała więźniom, aby zwracali się do niej „łaskawa pani”

– chodziła po obozie trzymając w ręku pejcz uderzając wybranych przez siebie więźniów

– ciężarne kobiety szczuła psami

– urządzała lesbijskie orgie z żonami oficerów. Romansowała także z 12 oficerami naraz. Więźniowie zmuszani byli do uczestnictwa w orgiach, które sama obserwowała

– naga do połowy ciała wyczekiwała na przyjazd nowych więźniów

– dekorowała swoje mieszkanie odpowiednio zmniejszonymi głowami więźniów. Głowy były także w jadalni, w której codziennie spożywała posiłek wraz ze swoimi dziećmi. Ze skóry młodych więźniów robione były portfele, abażury, rękawiczki (nosiła je po obozie)

– podczas rozprawy sądowej prokuratorzy zarzucali jej śmierć 50 tys. więźniów.

 

Pol Pot (1928-1998), dyktator Kambodży, członek Komunistycznej Partii Kambodży, w młodości mnich

– ludzie byli zmuszani do pracy na polach. Ich ciała po śmierci były wykorzystywane jako nawóz.

– dzieci były oddzielane od rodziców. Młodych rekrutów uczono torturowania zwierząt oraz czerpania z tego przyjemności.

– utworzył więzienie nazwane S-21, w którym zginęło 20 tys. ludzi. Prowadzone były tam eksperymenty na ludziach. Przykładowo rozcinano dziewczynie żołądek i wrzucano do wody w celu sprawdzenia jak długo utrzyma się na powierzchni.

– jego poplecznicy nadal rządzą Kambodżą (Czerwoni Khmerzy). Jeden z nich, Ieng Sary Minister Spraw Zagranicznych Kambodży, potwierdził śmierć 3 mln ludzi w czasie panowania Pol Pota, ale powiedział, że został on niezrozumiany a same masakry były „pomyłką”

 

Idi Amin (1925-2003), polityk i feldmarszałek ugandyjski, prezydent Ugandy.

– były szef sztabu Sulejman Husajn, został aresztowany gdzie pobito go na śmierć kolbami karabinów. Amin włożył jego głowę do zamrażalnika i trzymał ją w pałacu

– oficerowie armii zostali rozjechani przez kolumny czołgów. Ci, którzy pozostali posłużyli jako tarcze strzeleckie. Niektórzy zostali zamknięci w więzieniu gdzie zostały im złamane ręce i nogi, a także musieli się czołgać po ziemi. Oprawcy poganiali ich rozcinając im brzuchy, szyje. Na podłodze leżała warstwa krwi.

– podziwiał Hitlera, chciał postawić mu pomnik w centrum stolicy Kampali.

– stworzył Państwowe Biuro Badań, które zajmowało się m.in torturami. Zabijano powoli. Strzelano najpierw w nogi i ręce pozwalając ofierze wykrwawić się na śmierć. Ofiarom wycinano kawałki ich ciała i dawano do zjedzenia na surowo. Ciało także smażono i karmiono nim. Niektórzy byli przetrzymywani w głębokich dołach wypełnionych zimną wodą. Wbijano także bagnety w genitalia i odbyty ofiar. Kobiety były często gwałcone, a ich narządy rodne były podpalane.

– ciała ofiar, po które nich się nie zgłosił były wyrzucane do Jeziora Wiktorii. Jednak dostawały się one w turbiny hydroelektrowni i w Ugandzie gasło światło. Generatory były wyłączane by oczyścić je z ciał. Pomagały w tym także krokodyle, ale zdobycz była dla nich zbyt duża. Przejadały się.

– więzień dostał młot aby zabić swojego towarzysza niedoli. Jeśli tego dokonał role się zamieniały i z kata stawał się ofiarą, ponieważ następna osoba dostawała narzędzie zbrodni.

– jego żona Kay umarła w wyniku próby dokonania amatorskiej aborcji. Rozwścieczony Amin nakazał odciąć głowę i wszystkie kończyny ciała kobiety. Następnie nogi zostały przyszyte na miejsce rąk i odwrotnie. Głowa natomiast była przyszyta przodem do korpusu. To co zostało z ciała żony, pokazał młodszej żonie Sarze i synkowi Aliga Aminowi.

 

Źródło: M.Twiss „Najwięksi zbrodniarze w historii”

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.0/10 (5 votes cast)
Najwięksi zbrodniarze, 8.0 out of 10 based on 5 ratings

32 myśli na temat “Najwięksi zbrodniarze

 • 18 grudnia 2013 o 11:49
  Permalink

  Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/ble1988/domains/nieznanahistoria.pl/public_html/wp-content/plugins/gd-star-rating/code/blg/frontend.php on line 574

  sporo tych informacji to propaganda wrogów, np. Kaligula był lubiany przez lud, a gnębił właściwie tylko bogatych senatorów

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
  Odpowiedz
  • 18 grudnia 2013 o 12:08
   Permalink

   Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/ble1988/domains/nieznanahistoria.pl/public_html/wp-content/plugins/gd-star-rating/code/blg/frontend.php on line 574

   Jeśli chodzi o starożytność to czasem ciężko odróżnić propagandę od faktów z racji niewielkiej ilości źródeł.

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)
   Odpowiedz
   • 10 kwietnia 2014 o 00:17
    Permalink

    Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/ble1988/domains/nieznanahistoria.pl/public_html/wp-content/plugins/gd-star-rating/code/blg/frontend.php on line 574

    To nie jest tylko cecha starożytności. Na przykład wyznawcy "religii smoleńskiej" biorą propagandę za fakty, pomimo dużej ilości źródeł.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: -3 (from 3 votes)
    Odpowiedz
    • 26 czerwca 2018 o 15:33
     Permalink

     Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/ble1988/domains/nieznanahistoria.pl/public_html/wp-content/plugins/gd-star-rating/code/blg/frontend.php on line 574

     Wlasnie czekalem na Czerwona propagande i …JEST!!
     Ty burku

     VA:F [1.9.22_1171]
     Rating: 0 (from 0 votes)
     Odpowiedz
 • 18 grudnia 2013 o 17:55
  Permalink

  Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/ble1988/domains/nieznanahistoria.pl/public_html/wp-content/plugins/gd-star-rating/code/blg/frontend.php on line 574

  Dokładnie jak mówi S.Z. – wiarygodność źródeł łatwo jest podważyć, a ich autorzy często kierowali się własną sympatią i nie zachowywali neutralności wobec opisywanych wydarzeń.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 2 votes)
  Odpowiedz
 • 20 grudnia 2013 o 20:02
  Permalink

  Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/ble1988/domains/nieznanahistoria.pl/public_html/wp-content/plugins/gd-star-rating/code/blg/frontend.php on line 574

  Strasznie dużo było tych zbrodniarzy. Gdyby kierować się największą liczbą ofiar to na pewno należy wymienić Stalina i Hitlera. A jeszcze były dziesiątki zbrodniarzy jak choćby Iwan Groźny, Mussolini czy Husajn.
  Pozdrawiam

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  Odpowiedz
  • 24 sierpnia 2016 o 14:45
   Permalink

   Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/ble1988/domains/nieznanahistoria.pl/public_html/wp-content/plugins/gd-star-rating/code/blg/frontend.php on line 574

   Mozna by jeszcze dodac cala parade papiezy i swietych… Tam jest elita mordercòw i wykolejencòw…

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)
   Odpowiedz
 • 28 lutego 2014 o 11:30
  Permalink

  Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/ble1988/domains/nieznanahistoria.pl/public_html/wp-content/plugins/gd-star-rating/code/blg/frontend.php on line 574

  same artystyczne dusze. tylko ciężko się jakoś czyta ten tekst. pozdrawiam

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  Odpowiedz
  • 25 listopada 2015 o 12:05
   Permalink

   Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/ble1988/domains/nieznanahistoria.pl/public_html/wp-content/plugins/gd-star-rating/code/blg/frontend.php on line 574

   Dokładnie!

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)
   Odpowiedz
 • 20 marca 2014 o 14:42
  Permalink

  Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/ble1988/domains/nieznanahistoria.pl/public_html/wp-content/plugins/gd-star-rating/code/blg/frontend.php on line 574

  Ten Kaligula lepszy od Hannibala

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  Odpowiedz
 • 18 kwietnia 2014 o 14:00
  Permalink

  Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/ble1988/domains/nieznanahistoria.pl/public_html/wp-content/plugins/gd-star-rating/code/blg/frontend.php on line 574

  Ciekawe na ile to jest prawdziwe, a na ile ubarwione lub wymyślone. Z drugiej strony w czasach kiedy nie było telewizji, wielcy tego świata fundowali sobie własny koszmarny show, teraz tę funkcję spełnia telewizja i youtube.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  Odpowiedz
 • 12 maja 2014 o 23:06
  Permalink

  Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/ble1988/domains/nieznanahistoria.pl/public_html/wp-content/plugins/gd-star-rating/code/blg/frontend.php on line 574

  Bardzo ciekawe fakty. O większości nie słyszałem.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  Odpowiedz
 • 24 czerwca 2014 o 13:25
  Permalink

  Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/ble1988/domains/nieznanahistoria.pl/public_html/wp-content/plugins/gd-star-rating/code/blg/frontend.php on line 574

  Jeśli chodzi o osoby współczesne to ich przerażające zapędy są świetnie znane wszyscy o tym wiedzą a najczęściej oni sami się tym chwalą. Zastanawia mnie jednak ile jest prawdy w tych historiach starożytnych. Część informacji, które są podawane do wiadomości nigdy nie zostały potwierdzone. Niektórzy byli prawdziwymi potworami. Jak można czerpać taką przyjemność z torturowania innych. I tak mam wrażenie, że nie można wszystkich mierzyć jedną miarą. Kaligula gnębił raczej bogatych senatorów a o Attyli nie ma jednoznacznych przekazów. Z Drugiej strony są potwory pokroju Elżbiety Batory czy Ilse Koch. Moim zdaniem i tak brakuje Stalina, Hitlera, Mussoliniego.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  Odpowiedz
 • 17 lipca 2014 o 16:49
  Permalink

  Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/ble1988/domains/nieznanahistoria.pl/public_html/wp-content/plugins/gd-star-rating/code/blg/frontend.php on line 574

  Tajemnicze eksperymenty czy celowe zbrodnie?

  Zajmuje się tym tajemnicza gdańska jednostka wojska, która szkoli w ten sposób zdalnych tzw. stroicieli.

  Nie wiadomo w jaki sposób wybierają sobie osoby na ofiary, ale może to być każda osoba, bez względu na wykształcenie, płeć czy status społeczny.

  U ofiary początkowo najczęściej brak jest zauważalnych objawów. Ale po jakimś czasie mogą wystąpić objawy podobne do schizofrenii, przechodzące później w bardziej namacalne objawy medyczne, nasilające się z casem aby w końcu zagrozić życiu ofiary.
  Z zauważalnych objawów mogą występować m. in. osłabienie, uczucie jakby ciągłego chłodu w którymś z organów, uczucie jakby wgryzania się czegoś w któryś z organów. Ofiara może też mieć wrażenie jakby coś wysysało z niej energię. Może także wystąpić osłabienie i chudnięcie.

  Po okresie zwykle roku do kilku lat mogą wystąpić zmienione tkanki – nowotwory w miejscach dotkniętych objawami. Istnieje przypuszczenie, że tkanki te mają inne DNA niż DNA ofiary. A w większości DNA te pochodzi od sprawcy (zdalnego zabójcy). A więc może to być początkiem nowych technik kryminalistycznych. Aby wykazać zdalną zbrodnię wystarczy porównać DNA zabójcy oraz ofiary. Do tej pory nie było sposobu aby to osiągnąć i zabójca uchodził bezkarnie z powodu braku dowodów.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  Odpowiedz
 • 23 lipca 2014 o 11:03
  Permalink

  Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/ble1988/domains/nieznanahistoria.pl/public_html/wp-content/plugins/gd-star-rating/code/blg/frontend.php on line 574

  Okropnie czyta się takie rzeczy! Aż trudno uwierzyć, że człowiek może być tak okrutny. I to nie tylko dla obcych, ale i dla członków własnej rodziny. Dobrze, że żyjemy w innych czasach, choć… czasem mam wrażenie, że w innych wcale nie żyjemy.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  Odpowiedz
 • 11 sierpnia 2014 o 17:03
  Permalink

  Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/ble1988/domains/nieznanahistoria.pl/public_html/wp-content/plugins/gd-star-rating/code/blg/frontend.php on line 574

  Straszne rzeczy działy się w takich czasach.Co ci ludzie w tamtych czasach wyrabiali. To się w głowie nie mieści.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  Odpowiedz
 • 18 września 2014 o 21:04
  Permalink

  Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/ble1988/domains/nieznanahistoria.pl/public_html/wp-content/plugins/gd-star-rating/code/blg/frontend.php on line 574

  Ciekawy artykuł, mimo że wszystkich informacji nie da się potwierdzić to i tak moimi ulubieńcami są Kaligula i Neron, co władza robi z ludzi

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  Odpowiedz
 • 3 października 2014 o 10:27
  Permalink

  Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/ble1988/domains/nieznanahistoria.pl/public_html/wp-content/plugins/gd-star-rating/code/blg/frontend.php on line 574

  Zabrakło jeszcze Króla Belgów Leopolda II który zrobił sobie z Kongo prywatną kolonię

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  Odpowiedz
 • 3 listopada 2014 o 11:12
  Permalink

  Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/ble1988/domains/nieznanahistoria.pl/public_html/wp-content/plugins/gd-star-rating/code/blg/frontend.php on line 574

  A co z Krwawą Mary?W ciągu 5 lat spaliła 300 protestantów i ludzi – heretyków, być może jest to mniejsza liczba niż współcześni zbrodniarze, ale jednak jest! Lista bardzo dobra, ale warto ją powiększyć o kilka osób również moich przedmówców. Z okrucieństw ciekawą sprawą wydają się tortury w niejednym szpitalu psychiatrycznym. M.in tak głośnym ostatnio Owińskach. Osoby niepełnosprawne szpitala w Owińskach zostały zamordowane na Forcie VII, oczywiście zostały zagazowe. Osoby były torturowane, głodzone, poniżane do 1941 roku w Owińskach i okolicach czyli szpital Dziekanka w Gnieźnie oraz Kościan itd. pochłonęł ok 6. tys osób, w Owińskac 4. tys. i możnaby tak wymieniać bez końca. Niestety kto bezpośrednio stał na czele okrucieństwa przykładowo w Owińskach nitk nie wie, doumenty zostały doszczętnie spalone. Jedynym symbolem tych wszystkch jeszcze nieodkrytych, utajnionych zbrodniarzy jest oczywiście twarz Hitlera.

  tutaj newsy: http://nowahistoria.interia.pl/aktualnosci/news-n

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  Odpowiedz
 • 20 grudnia 2014 o 18:43
  Permalink

  Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/ble1988/domains/nieznanahistoria.pl/public_html/wp-content/plugins/gd-star-rating/code/blg/frontend.php on line 574

  Czytając aż się nie chce wierzyć, że ludzie są zdolni do takich wybryków…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  Odpowiedz
  • 24 lutego 2015 o 00:31
   Permalink

   Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/ble1988/domains/nieznanahistoria.pl/public_html/wp-content/plugins/gd-star-rating/code/blg/frontend.php on line 574

   Nic nowego – Ferdynand Cortez wytępił Azteków, Pizarro wytępił Inków, franciszkanin Diego de Landa na czele swoich zakonników wytępił Majów.
   Metody były różne: ćwiartowanie, wlewanie kilkunastu litrów wody do ust, rozrywanie końmi, wieszanie za ręce z ciężarami u nóg.
   Ofiarami były kobiety (również ciężarne), dzieci, starcy i kalecy – wszystko w imię Boga…
   Policzono, że ewangelizacja Ameryki Łacińskiej to ponad osiem milionów zabitych ludzi – a morderców obwołano świętymi (przykład Jose de Anchiety, kanonizowanego wraz z Janem Pawłem II).

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)
   Odpowiedz
 • 6 lutego 2015 o 22:34
  Permalink

  Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/ble1988/domains/nieznanahistoria.pl/public_html/wp-content/plugins/gd-star-rating/code/blg/frontend.php on line 574

  Podobno niektóre z takich krwawych historii nie są prawdziwe, ale nie zmienia to faktu, że przytoczone tutaj osoby kierowały się strasznymi metodami względem słabszych.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  Odpowiedz
 • 9 kwietnia 2015 o 21:06
  Permalink

  Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/ble1988/domains/nieznanahistoria.pl/public_html/wp-content/plugins/gd-star-rating/code/blg/frontend.php on line 574

  wszyscy chyba zapomnieli o naszych umiłowanych przez popis i innych pseudopolskich popaprańców sąsiadów .wielkich i czystych jak łza rezunów z oun upa szlachetnie mordujących setki tyś.polaków na naszej ziemi.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  Odpowiedz
 • 13 października 2015 o 22:09
  Permalink

  Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/ble1988/domains/nieznanahistoria.pl/public_html/wp-content/plugins/gd-star-rating/code/blg/frontend.php on line 574

  Moim zdaniem w takim zestawieniu nie powinno zabrknąć Stalina…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  Odpowiedz
 • 3 listopada 2015 o 14:45
  Permalink

  Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/ble1988/domains/nieznanahistoria.pl/public_html/wp-content/plugins/gd-star-rating/code/blg/frontend.php on line 574

  Aż ciarki po plecach przechodzą jak się czyta coś takiego. Najgorsze, że w naszych wydawałoby się humanitarnych czasach zdarzają się takie rzeczy, przerażające tortury i karygodne zbrodnie. Człowiek to jednak okrutna istota i tak było przez te wszystkie wieki naszej historii i tak pewnie pozostanie. Tyle słyszy się o potwornej przemocy domowej, o gwałtach na kilkumiesięcznych dzieciach co pozwala wątpić w powiedzenie, że być człowiekiem to brzmi dumnie. Nie brzmi.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  Odpowiedz
 • 24 listopada 2015 o 12:09
  Permalink

  Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/ble1988/domains/nieznanahistoria.pl/public_html/wp-content/plugins/gd-star-rating/code/blg/frontend.php on line 574

  Straszne rzeczy tutaj zostały opisane, ale bardzo ciekawy artykuł!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  Odpowiedz
 • 16 grudnia 2015 o 12:39
  Permalink

  Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/ble1988/domains/nieznanahistoria.pl/public_html/wp-content/plugins/gd-star-rating/code/blg/frontend.php on line 574

  Najgorsze jest, to, że kiedyś tyrani byli jednoznaczni. Współcześnie tyrani udają, że tyranami nie są wysługując się innymi. Niemniej przeczytałem z przyjemnością. Dziękuję

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  Odpowiedz
 • 22 lipca 2016 o 13:23
  Permalink

  Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/ble1988/domains/nieznanahistoria.pl/public_html/wp-content/plugins/gd-star-rating/code/blg/frontend.php on line 574

  dużo można się dowiedzieć. Interesuję się historią ale niektóre rzeczy słyszę po raz pierwszy.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  Odpowiedz
 • 30 września 2016 o 20:23
  Permalink

  Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/ble1988/domains/nieznanahistoria.pl/public_html/wp-content/plugins/gd-star-rating/code/blg/frontend.php on line 574

  ciekawe informacje

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  Odpowiedz
 • 7 lutego 2017 o 18:08
  Permalink

  Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/ble1988/domains/nieznanahistoria.pl/public_html/wp-content/plugins/gd-star-rating/code/blg/frontend.php on line 574

  niezła masakra, niespecjalnie interesuję się historią i nie wiedziałem, że takie rzeczy się działy.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  Odpowiedz
 • 25 września 2018 o 10:51
  Permalink

  Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/ble1988/domains/nieznanahistoria.pl/public_html/wp-content/plugins/gd-star-rating/code/blg/frontend.php on line 574

  Bardzo dużo interesujących informacji w tym artykule, ale ciekawe czy wszystkie są prawdziwe. Niewiarygodne, że ludzie byliby zdolni aż do takich czynów.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  Odpowiedz
 • 24 października 2018 o 12:06
  Permalink

  Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/ble1988/domains/nieznanahistoria.pl/public_html/wp-content/plugins/gd-star-rating/code/blg/frontend.php on line 574

  Fajny artykuł, dużo historii o której nie dowiemy się w szkole. Ale fakt jak zauważyło kilku przedmówców fakty mogą trochę odbiegać bo mogą pochodzić od osób przeciwnych tym osobom.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.