Konkurs – Bogowie i Królowie – dodatek do Cywilizacji V

Tym razem do wygrania jest dodatek do gry Cywilizacja V  zatytułowany Bogowie i Królowie.

Dodatek wymaga wersji podstawowej gry Civilization V do działania.

Sid Meier’s Civilization V: Bogowie i Królowie to pierwszy dodatek do gry Civilization V – okrzykniętej przez krytyków Grą Roku 2010 na PC. To bogate rozszerzenie obejmuje rozległy zakres czasu – od powstania pierwszego Panteonu Bogów i szerzenia religii na całym świecie, aż po wykradanie informacji i technologii poprzez umieszczanie swoich szpiegów we wrogich miastach. Podczas podróży przez wieki, wejdziesz w interakcje z nowymi rodzajami państw-miast, zaangażujesz się w nowe zadania, będziesz współzawodniczył z pozostałymi państwami-miastami oraz opanowywał nowy system walki zarówno na lądzie jak i na morzu.

Civilization V: Bogowie i Królowie zawierać będzie dziewięć nowych cywilizacji, dziewięć nowych cudów, trzy oryginalne scenariusze oraz dziesiątki nowych jednostek, budowli i technologii, które pozwolą graczom na wiele sposobów rozwijać swoje imperium i zdominować świat.

Cechy gry:

  • Epickie Rozszerzenie Gry – Podstawowe doświadczanie gry zostało znacznie ulepszone. Osoby modyfikujące grę będą mogły korzystać z jeszcze większej ilości jednostek i budynków zawartych w czterech nowych Scenariuszach.
  • Nowe Cywilizacje – Rozszerzenie pozwoli nam grać 9 nowymi cywilizacjami, m. in.: Kartaginy, Holandii, Celtów oraz Majów (przecież mamy 2012 rok), każda z unikalnymi cechami, jednostkami oraz budynkami. Rozszerzenie zawiera również 9 nowych przywódców, włączając Wiliama I Milczącego, Budykę czy Pakala Wielkiego.
  • Religia – Ludzie prawi szukać będą wiary, aby założyć Panteon Bogów. W miarę umacniania się jej, zdobędziesz dostęp do Wielkich Proroków, a oni, na bazie prostych wierzeń, stworzą religię, którą będziesz mógł dostosowywać do swoich potrzeb.
  • Ulepszona Dyplomacja oraz Szpiegostwo – Zbuduj ambasadę, aby zacieśnić więzy (lub przeprowadzać tajne operacje) z obcymi miastami. Gdy religie świata rozwinął się, a świat wejdzie w okres Renesansu, odblokujesz swojego pierwszego szpiega.
  • Państwa-miasta – Dodano dwa nowe państwa-miasta (Kupieckie i Religijne), aby stworzyć nowe korzyści. Nowy system rozgrywki państw-miast obniżył znaczenie złota i dodał cały szereg wcześniej niespotykanych zadań i stylu narracji.
  • Dominacja nad Światem -Walka o dominację nad światem jest jeszcze bardziej dynamiczna. Dodatek Bogowie i Królowie posiada odnowiony system walki i sztucznej inteligencji, który kładzie jeszcze większy nacisk na zbalansowany skład wojska.
  • Bitwy Morskie -Marynarka jest podzielona na dwa rodzaje okrętów do abordażu i walki na dystans. Oznacza to, że żadne przybrzeżne miasto nie jest już bezpieczne i może paść ofiarą niespodziewanego ataku z morza.
  • Nowe Cuda -W grze znajdzie się 9 nowych Cudów, takich jak Neuschwanstein, Wielki Meczet w Dżenne, Terakotowa Armia czy Kosmiczny Teleskop Hubble’a, każdy wpływający na rozgrywkę w wyjątkowy sposób.
  • Trzy nowe Scenaruisze – Średniowiecze, Upadek Rzymu i Imperium Dymiącego Nieba.

 

za: http://muve.pl/digital/strategiczne/sid-meier-s-civilization-v-bogowie-i-krolowie-pc-pl-digital/4896

Cywilizacja V

Oto pytanie konkursowe:

Kiedy wyszła pierwsza część Cywilizacji? Podaj rok.

 

Wygrywają dwie najszybsze odpowiedzi. Odpowiedź należy przesłać na adres: nieznanahistoria@gmail.com

 

Nagrody ufundowała Cenega www.cenega.pl

 

 

Aktualizacja.

Nagrody wygrali:

1. Marian Ś, miejscowość Skąpe

2. Krzysztof Z. 

 

Serdecznie gratuluję.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.