Historia według Komunistycznej Partii Polski

Nie tak dawno odwiedziłem stronę KPP. Oczywiście zwróciłem uwagę na dział historia, który przeglądnąłem z dużym zainteresowaniem. Jestem ciekawy Waszej opinii na temat kilku artykułów.

Na początek proponuję tekst zatytułowany„Stalin” (http://kompol.org/historia/Stalin.html) , będący jego zarysem biograficznym. Cóż takiego możemy tam przeczytać? Pozwolę sobie zamieścić cytat:

„Naród polski – który Stalin ocalił przed zagładą i dla którego wydarł z rąk faszystowskich bandytów Górny i Dolny Śląsk, Pomorze, Warmię i Mazury, zachodnią Wielkopolskę i Ziemię Lubuską – ma powody, by żywić wobec swego wybawcy i obrońcy szczególnie ciepłe uczucia. Nieśmiertelne imię Stalina – Wyzwoliciela Narodów – żyć będzie zawsze w sercach całej postępowej ludzkości. Ludzkości, którą uratował przed zaplanowaną przez hitlerowców rzezią i zniewoleniem. „

 

Przeglądając dalej zauważyłem tytuł „Dzierżyński” (http://kompol.org/historia/Dzier%C5%BCy%C5%84ski.html ).

 

„Proletariat całego świata chyli głowę przed niezmordowanym rewolucjonistą, którego życie określił Józef Stalin mianem „Wiecznego Płomienia”.

Feliks Dzierżyński – kontynuator najpiękniejszych tradycji braterstwa proletariatu polskiego i rosyjskiego – rozumiał, że walcząc o zwycięstwo Rewolucji Październikowej, broniąc jej zdobyczy, a następnie budując socjalizm w Kraju Rad, walczy zarazem o przyszłość i szczęście narodu polskiego.”

Dalej zwróciłem uwagę na neutralny, wydawać by się mogło, artykuł pt. „Kopernik” (http://kompol.org/historia/Kopernik.html )

„Do dziś pozostają nienaruszone niektóre struktury polityczne, w tym ten sam Kościół katolicki, który prześladował Mikołaja Kopernika i który dotąd nie utracił niemal nic ze swojej reakcyjnej i szkodliwej społecznie roli. W dalszym ciągu utrzymują się przeżytki inkwizycji, której tak bardzo obawiał się nasz wielki astronom – patriota, Mikołaj Kopernik. Po krótkiej przerwie jaką był świetlany okres Polski Ludowej, z mroków średniowiecza wychynął następca inkwizycji – Instytut Pamięci Narodowej (IPN). Tak jak niegdyś inkwizycja walczyła przeciwko nauce i postępowym poglądom na przyrodę i społeczeństwo, tak obecnie inkwizytorzy z IPN wszelkimi sposobami usiłują zwalczać ideologię komunistyczną. Ale poniosą haniebną porażkę, ponieważ przyszłości i prawdy nie da się zatrzymać. „

 

Na sam koniec fragment z kondolencji dla Kim Dzong Una (http://kompol.org/start/Kondolencje_KRLD.html ) :

Dzieło Towarzysza Kim Dzong Ila to Wasza Ojczyzna, która bez Niego nie mogłaby istnieć. Choć pogrążona w żałobie, jest dzisiaj piękniejsza niż kiedykolwiek dotąd. To dzieło pracy rąk i umysłów, którymi Wasz Ojciec do ostatniej chwili niezłomnie kierował i któremu tak jak Jego Ojciec, Generał i Wieczny Prezydent Kim Il Sung, poświęcił swoje życie

Jakie są Wasze wnioski dotyczące powyższych tekstów?

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.8/10 (9 votes cast)
Historia według Komunistycznej Partii Polski, 7.8 out of 10 based on 9 ratings

6 myśli na temat “Historia według Komunistycznej Partii Polski

 • 14 stycznia 2012 o 12:30
  Permalink

  Komentarze z Facebooka:
  Piotr K. – co za propagandowy bełkot. czy ta aby nie potomek niejakiej nowickiej jest jednym z działaczy tego dziadostwa ?

  Agnieszka B. – Ach ten styl … Dla mnie to delikatnie zalatuje jakąś sektą z przywódca w roli boga, najgorsze ze wielu za tym tęskni…

  Tomasz K. – Jak te teksty, istnienie tej strony i w ogóle cała ta organizacja mają się do art. 13 Konstytucji RP?

  S.Z – Z tego co wiem, jest to legalne wtedy, gdy nie ma odniesień do totalitarnych metod. A więc można głosić taką ideologię.

  Agnieszka B. – Ale fakt pozostaje faktem, ze ta ideologia była rozpowszechniana jak typowe pranie mózgu, ale mnie zadziwia to, ze trudno wyprac jeden mózg a tu z powodzeniem robiono to hurtowo 😉

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 3 votes)
  Odpowiedz
 • 16 stycznia 2012 o 16:40
  Permalink

  spoko, już ich wyłączyli. "Chłopaki" działają jak widac skutecznie i szybko.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  Odpowiedz
 • 16 stycznia 2012 o 20:10
  Permalink

  Przeglądając ich stronę mam nieodparte wrażenie, że jest to jedna wielka blaga.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 2 votes)
  Odpowiedz
  • 22 stycznia 2013 o 04:28
   Permalink

   To, niestety, nie jest blaga.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)
   Odpowiedz
 • 25 października 2012 o 12:16
  Permalink

  ciekawe ile trzeba chlac zeby pisac takie idiotyzmy….

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  Odpowiedz
 • 22 stycznia 2013 o 04:27
  Permalink

  Przecież nikt inny, jak te kurwy żydowsko – kacapskie z KPP aż do 1938 roku uparcie twierdziły, że Śląsk, Wielkopolska i Pomorze winny wrócić do Niemiec.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.